Borek skończył rok

Dwa dni temu, a dokładnie w sobotę 26 sierpnia, nasz hiszpański import – Borealis, skończył pierwszy rok życia. Jednocześnie w tym samym czasie, bo zaledwie kilka dni wcześniej, nareszcie otrzymaliśmy jego rodowód. Niestety wydawanie rodowodów przez RSCE (Real Sociedad Canina de España) trwa niezwykle długo, co przerabialiśmy już, sprowadzając do Polski charty hiszpańskie. Pół roku czekania to w zasadzie norma, a tym razem zajęło to jeszcze dłużej.

Teraz nareszcie, kiedy mamy już jego dokumenty w rękach, możemy pomalutku zacząć myśleć o przymiarkach do licencji coursingowej. Borek to świetny biegacz, prawdziwie szybka strzała i pies z doskonałą anatomią do tego typu aktywności. Mamy nadzieję, że do listopada odbędą się w miarę blisko nas jakieś treningi z licencjami, na których będziemy mogli sprawdzić naszego chłopaka. Pod koniec listopada Borek będzie mógł przystąpić do przeglądu hodowlanego, na co już nie możemy się doczekać.

Borewicz to charcik o mocnej budowie ciała, pięknie umięśniony, pies niezwykle energiczny, skoczny i aktywny. Przy tym jest bardzo bystry, mądry i choć momentami dość nieśmiały, jest to jednak jeden z tych charcikowych charakterów, który bardzo lubimy. Równy roczek, to świetna okazja na nowe zdjęcia, dlatego na szybko zrobiliśmy Borkowi przed domem kilka fotek w obroży, którą dostał na pierwsze urodziny od swojej hodowczyni – Nadii z Salkin Aidan.