CACIB Kielce

Ostatnio nie narzekamy na nadmiar czasu, ale wczoraj udało nam się choć na chwilę odwiedzić Międzynarodową Wystawę w Kielcach, gdzie pokazaliśmy trzy z naszych charcików włoskich. Cała trójka miała tego dnia bardzo dobre humory – do Kielc nie mamy daleko, wiec niezmęczone podróżą psy bardzo ładnie pokazały się w ringu. Sędziował Pan Nicklas Eriksson ze Szwecji, z którego pięknym, czarnym saluki Chico, miałam okazję konkurować na ringu juniorów na Światowej Wystawie Psów w Lipsku.

Dla Ranka to był halowy debiut, więc pierwsze minuty w głośnej hali nie były najłatwiejsze, jednak jego lekki i skoczny ruch, wesoły i otwarty charakter oraz drobniutkie, eleganckie linie złapały sędziego za oko. Tego dnia Raniu pokonał dwóch konkurentów, a w porównaniu z suczką został Najlepszym Szczenięciem w Rasie. Nie mogliśmy tym razem zostać na finały.

Świetnie tez poszło Bombie, która spośród czterech suczek wygrała klasę pośrednią, zdobywając CWC i kontynuując w ten sposób Championat Polski. O włos od zwycięstwa był też Coco, o którym sędzia powiedział, że jest spektakularny. Mamy jednak świadomość, że w ostatnich tygodniach Coco miał sporo „aktywności” i mocno poleciał na wadze, w związku z czym mógł nie być w swojej życiowej formie.

W tym roku planujemy jeszcze tylko jedną wystawę, być może swój debiut zaliczy na niej Danuszka!