Chrupcio reproduktorem

Mamy w teamie już kolejnego reproduktora – tym razem jest to Chrupek, czyli Chartbeat Arctique Oxygène. Tydzień temu na przeglądzie hodowlanym w ZKwP oddz. Piaseczno, został oceniony przez sędzinę i otrzymał uprawnienia hodowlane. Czekamy jeszcze tylko na Certyfikat identyfikacyjny DNA i Chrupcio zostanie włączony do naszego planu hodowlanego.

Ten samiec to bardzo dostojny przedstawiciel rasy – ulepszona wersja swoich rodziców. I choć bardzo podobny do swojego ojca Coco, to posiada też wiele cech odziedziczonych po Umie – np. cudnie osadzone i noszone, niewielkie uszka. Chrupek ma przepiękny, bardzo wydajny ruch, jest niewielki, ale nie filigranowy. To odporny pies o dobrym kośćcu, który bardzo ładnie nam dojrzał i wyrósł dużo piękniej, niż się tego spodziewałam.

Dobre proporcje, dobrze wypełniona głowa, długa, wąska o doskonałym stopie. Zgryz nożycowy, bardzo mocne zęby. Szyja długa i mocna, łopatka skośna, proste nóżki o dobrej kości. Doskonałe łapki, doskonałe linie grzbietu i lędźwi. Klatka piersiowa prawidłowej szerokości i dostatecznej głębokości. Doskonałe uda, szerokie i głębokie, ogon nisko osadzony, długi. Chodzi wydajnie, jest elegantem w pięknym formacie.

sędzia elżbieta Chwalibóg