Ciastuś Puppy Championem

Wczoraj na Wystawie Psów Myśliwskich w Grodzisku Mazowieckim nasz Ciastek (Chartbeat Disco Biscuit) zdobył nowy tytuł, który został wprowadzony z dniem 1 stycznia 2024. A chodzi o Championat Polski Szczeniąt, który ma zachęcić wystawców do pokazywania swoich psów w klasie Młodszych Szczeniąt (4-6 miesięcy) i Szczeniąt (6-9 miesięcy). Aby go uzyskać pies musi zostać Najlepszym Szczenięciem w swojej klasie, na trzech wystawach – w tym jednej międzynarodowej, specjalistycznej albo klubowej.

Ciastek rozpoczął ten tytuł na dwóch wystawach międzynarodowych w Gdyni, gdzie został Najlepszym Szczenięciem w Rasie, a ostatnią ocenę uzyskał właśnie w zeszłą sobotę. Tym samym Ciastuń jest pierwszym samcem charcika włoskiego w Polsce z tym tytułem ♥︎ A tak sędzia wypowiedział się o Ciastku:

Doskonały typ, prawidłowy rozmiar i proporcje, ładna długa, o doskonałym wyrazie głowa. Ciemne, dobrej wielkości oczy, prawidłowo osadzona i noszona szyja. Doskonałe górna i dolna linia, doskonałe kątowanie i ustawienie kończyn, doskonała szata, dynamiczny, typowy ruch, dobry temperament.

Andrzej Szutkiewicz

Bardzo jestem dumna z naszego malucha, bo ostatnia wystawa w Gdyni trochę go zestresowała – w sumie trzydniowy wyjazd, duże hale i ogromna ilość psów. Na szczęście w ten zaledwie tydzień udało nam się kilka rzeczy przepracować i Ciastuś w Grodzisku pokazał się bezbłędnie – był bardzo cierpliwy i grzeczny. To jeszcze bardzo młody pies, a już bardzo dojrzały. Linia naszej Bomby to charciki, które bardzo szybko, ale krótko rosną. Ciastunio jest już przepięknie rozwinięty, ma dla mnie perfekcyjną anatomię oraz lekki i wydajny – bardzo dobry ruch. Przed nami jeszcze sporo nauki ćwiczeń, ale mam nadzieję, że poszalejemy z nim w tym roku a wystawach, bo jest to pies zdecydowanie warty pokazywania.