Coursingowe Mistrzostwa Europy

mistrzostwa europy w coursingu

W tym roku największe i najważniejsze coursingowe wydarzenie w roku, czyli Mistrzostwa Europy w Coursingu, odbyły się na Słowacji. Polska reprezentacja finalnie wystawiła 3 charciki włoskie – naszą Zuellę, jej córkę Różę i Fifi. W górzystym terenie w miejscowości Velke Pole nie było łatwo. Parkur „B” na którym startowały nasze psy w pierwszym biegu, okazał się trudny i naprawdę długi – tylko dla przygotowanych kondycyjnie psów. Niemożliwy upał dawał się we znaki. Niektóre charciki na mecie padały jak muchy.

Po pierwszej turze Zuella była na 8 pozycji – z tą samą ilością punktów, co suki na 6 i 7 miejscu, Róża była na 26 miejscu, a Fifi tego dnia była mocno rozkojarzona zbliżającą się cieczką, nie ukończyła biegu i nie przeszła do kolejnej tury.

Na drugim torze, nie mniej trudnym, ale krótszym, dziewczyny mocno poszalały i pokazały dwa naprawdę niesamowite biegi – na najwyższym, europejskim poziomie. Podczas ceremonii Zuella ponownie stanęła na podium Coursingowych Mistrzostw Europy – na czwartym miejscu na 38 startujących suczek!!! To kolejny wspaniały sukces charcika włoskiego z Polski. Zuella to absolutna europejska czołówka coursingowa, to wspaniałe z jakim psem przyszło nam pracować.

Jej córka – jakże utalentowana po mamie – Chartbeat ROCKET FUEL (Róża) – zajęła bardzo mocne 11 miejsce, a więc mocno poszła w górę po drugim biegu – co jest świetnym wynikiem, tym bardziej, że Róża była najmłodszą suczką IG startującą w zawodach! Przeżyliśmy niesamowite i wspaniałe emocje, a nasza praca nie poszła na marne – za rok na pewno będziemy w Szwajcarii na ECC 2017.

mistrzostwa europy w coursignu


mistrzostwa europy w coursingu
mistrzostwa europy w coursingu


coursingowe mistrzostwa europy
coursingowe mistrzostwa europy

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Brak komentarzy

    Skomentuj