Coursingowe Mistrzostwa Polski 2018

charcik włoski wyścigi

Po blisko rocznej przerwie wracamy na parkury! W weekend nasze charciki włoskie wzięły udział w Coursingowych Mistrzostwach Polski. Wszystkie spisały się doskonale, a my przywieźliśmy do domu kilka nowych pucharków, tytułów i co najważniejsze – czaprak Mistrza Polski!

Tytuł Coursingowego Mistrza Polski 2018 wywalczyła Zula. Była najlepsza z ośmiu charcików biorących udział w zawodach. Zdobyła już trzynasty w swojej karierze CACIL i dziesiąty wniosek CCWC. Tytuł Coursingowego Mistrza Polski to już jej trzeci – jest Mistrzynią z roku 2016, 2017 i 2018. Niedościgniona Zuella pozostaje najlepszym wyścigowym charcikiem włoskim w Polsce i jednym z najbardziej utytułowanych w Europie.

Niemniej gorsza była też mała Taffy. Do Zuli brakło jej zaledwie jednego punktu. Podczas drugiego biegu musiała radzić sobie z zaczepiającym ją podczas biegu sparingpartnerem. Urzekło nas to jak dzielnie dała sobie radę i jak mocną psychiką się wykazała. Finalnie Taffy stanęła na trzecim miejscu podium, zdobywając res CACIL i resCCWC. Tym samym zakończyła Krajowy Championat Wyścigów Chartów i jest naszym czwartym charcikiem włoskim z tym tytułem. Te zawody pozwoliły jej również spełnić wszystkie wymagania do otrzymania certyfikatu użytkowości, na który już nie możemy się doczekać.

Zula, Taffy zapewniły sobie miejsce w Reprezentacji Polski na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. Jeśli nic nie pokrzyżuje naszych planów, to właśnie ta trójka pojedzie na Eurocoursing do Estonii.