Coursingowe Mistrzostwa Węgier

Weekend na Węgrzech znowu okazał się dla nas bardzo szczęśliwy. W sobotę w Alsónémedi odbyły się Międzynarodowe Coursingowe Mistrzostwa Węgier (Nemzetközi Magyar Coursing Bajnokság), a nasza Zula wywalczyła kolejny już w tym roku mistrzowski tytuł.

Uwielbiamy wypady na Węgry – przede wszystkim za przepiękne miejsce dla chartów (Agarpark) i za wspaniałą atmosferę, która zawsze towarzyszy kameralnym imprezom, które się tam odbywają. Tak było i tym razem. Pogoda dopisała, a nasze charciki włoskie znowu miały okazję powalczyć o podium.

Zuella, która jest teraz w doskonałej formie, ponownie pokazała dwa świetne biegi, dzięki czemu wywalczyła pierwsze miejsce na sześć charcików włoskich. Otrzymała kolejny już, trzeci wniosek CACL i zaszczytny tytuł Coursingowej Mistrzyni Węgier 2017 – jest jednym z niewielu charcików włoskich, któremu się to udało, bo aby powalczyć o węgierskie mistrzostwo, na starcie musi stanąć co najmniej  sześć psów w rasie.

Nasza młodziutka Taffy również dzielnie walczyła na parkurze. Po pierwszej turze ex aequo z Zulą prowadziły w wynikach. Finalnie Taffy stanęła na trzecim miejscu podium z tą sama ilością punktów, co suczka na miejscu drugim. Jak zwykle wspaniale było oglądać zaangażowanie tego małego ciałka w biegu. Taffy brakuje jeszcze tego doświadczenia, które ma Zula, ale na pewno jest charcikiem, z którym spokojnie można powalczyć w europejskiej czołówce.

Brak komentarzy

    Skomentuj