Dżema ma 10 lat

Wczoraj nasza najstarsza charciczka Dżema skończyła 10 lat. Jej pojawienie się w naszym domu pamiętamy, jakby to było wczoraj. To od niej zaczęła się nasza najwspanialsza życiowa przygoda, to ona uczyła nas życia z charcikiem i to na niej popełnialiśmy swoje pierwsze błędy.

Dżema to najmądrzejszy i zarazem najspokojniejszy pies w naszym stadzie, który ma wyjątkową pozycję i specjalne przywileje. Mimo wieku nie brakuje jej jednak wigoru, a na spacerach nadal zachowuje się jak młody charcik włoski. Jest wyjątkowo sprawna, uwielbia biegać innymi charcikami, w domu natomiast potrzebuje już więcej spokoju i możliwości samotnego wyciszenia się, bez zgiełku i zabaw najmłodszych psów. Dżema uwielbia wygrzewać się na słońcu, dlatego latem większość dnia spędza leżąc plackiem na tarasie.

Z okazji swoich okrągłych urodzin Dżemunia w ostatnich dniach miała wykonane echo serca, badanie oczu i krwi, a wyniki ma na szóstkę i jest w doskonałej kondycji. Myślę, że psi seniorzy, jak Dżema, Zula, czy Luna są naszą najlepszą wizytówką – są świetnym przykładem w jakiej kondycji, zdrowiu, w jakich warunkach i pod jaką opieką psy w naszej hodowli dożywają swojej starości.