charcki włoskie euro sighthound

FCI Euro Sighthound 2017

Opublikowane 24 lipca 2017

Bardzo upalny, ale zarazem przemiły weekend spędziliśmy na Europejskiej Wystawie Chartów i Specjalistycznej Wystawie Chartów, które odbywały się w Pradze, w Czechach. Zgłoszonych 379 psów z całej Europy w tym ponad 50 charcików włoskich!Możemy się pochwalić niemałymi sukcesami – w charcikach włoskich doskonale poradziła sobie nasza Uma, która pokonała dwójkę innych szczeniąt. “Przepiękne szczenię z doskonałym frontem, w doskonałym rozmiarze, z doskonałym charakterem”. Uma bardzo ładnie się pokazała i również została Najlepszym Szczenięciem w Rasie.

Zula w klasie pracującej dostała ocenę doskonałą i CAC – wniosek na Championa Czech. Tym samym rozpoczęła Championat, który z pewnością będziemy kontynuować.

najlepsza grupa hodowlana charcików włoskich - hodowla chartbeatNa finałach doceniona została nasza hodowla charcików włoskich. Wystąpiliśmy jako grupa hodowlana – Uma, Taffy i Rumba z przydomkiem Chartbeat stanęły na podium, zostając drugą najlepszą grupą hodowlaną Europejskiej Wystawy Chartów 2017 spośród czterech innych grup – m.in. greyhoundów i chartów polskich. Sędziował Pan Ake Cronander ze Szwecji.

Drugi dzień był podobny – Uma znowu Najlepsze Szczenię w Rasie, charciki sędziował Szwed. Przepięknie pokazała się również nasza Taffy, która zajęła miejsce 2/8 w silnej stawce młodzieży. Zdecydowanie najsłabiej tego weekendu poszło Rumbie, która nie była w humorze do wystawiania się. Pierwszego dnia skończyła z oceną bardzo dobrą, bo zdaniem sędziny jest zbyt drobna, drugiego dnia z doskonałą 4/4 w klasie otwartej. Drugiego dnia nasza grupa hodowlana  – Uma, Rumba Taffy ponownie znalazły się na podium zostając III Najlepszą grupą hodowlaną Specjalistycznej Wystawy Chartów.

To już nasza drugie Euro Sighthound. W 2015 roku byliśmy w Danii, a za rok na pewno wybierzemy się do Holandii.

charcik włoski wystawa najlepsza grupa hodowlana charciki włoskieFCI Euro Sighthound 2017

Brak komentarzy

Skomentuj