Klubowa Wystawa Chartów i Euro Sighthound 2022

Jedna z najważniejszych charcich imprez w roku już za nami. W ostatni weekend, w przepięknej scenerii golubskiego zamku odbyła się Klubowa Wystawa Chartów i Eurosighthound, na którą zjechali wystawcy z całej Europy. W rasie zgłoszonych było aż 45 charcików włoskich – w tym 3 nasze – Coco, Bomba i najmłodszy Raniu.

Sędziowali Pan Andre van den Broek z Holandii i Pani Zdenka Jílková z Czech – oceny były bardzo długie i niezwykle szczegółowe. Ogromnie wysoki poziom, bardzo piękne psy i wspaniała atmosfera. Nie dopisała tylko wietrzna i chłodna pogoda, którą nasze charciki zniosły i tak nad wyraz dzielnie. W oba dni Coco i Bomba dostali oceny doskonałe, przepiękne opisy i zostali bardzo docenieni przez obu sędziów.

Wisienką na torcie był jednak występ Rania, który pokonał konkurencję, został Najlepszym Szczenięciem w Rasie a w finałach został III Najpiękniejszym Szczenięciem Klubowej Wystawy Chartów. Można powiedzieć, że Raniu powtórzył sukces swojej mamy z 2015 roku, która została wtedy Najpiękniejszym Baby Klubowej Wystawy Chartów. W niedzielę ze względu na zmęczenie i deszcz nie zostaliśmy już na finałach.