Kolejna dawka wiedzy

Mam za sobą kolejne dwa znakomite szkolenia, które odbyły się dzięki DogZone z moim ulubionym wykładowcą – Katarzyną Adamus-Fiszer – pracownikiem Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego i wykładowcą w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Kasia potrafi zarazić pasją do psiej genetyki i w sposób niezwykle przystępny przekazać czasami dość skomplikowaną wiedzę, a jej wykłady zawsze są interesujące i nie brakuje w nich dyskusji.

Dwa kursy – Szczenię z wadami i Jak dziedziczy się psi charakter to na pewno pogłębienie i rozszerzenie wiedzy, którą zdobyłam dzięki serii wykładów z genetyki na przełomie 2020/2021 roku. Nie mogłam jednak odmówić sobie wzięcia udziału w tych szkoleniach, które standardowo już były niesamowicie ciekawe i pozostawiły głód na więcej.

Wykład Szczenię z wadami – to była solidna dawka wiedzy o mechanizmach dziedziczenia, wadach szczeniąt, czy dobieraniu do dalszej pracy psów nosicieli. Drugie szkolenie był to bardzo szczegółowy wykład o dziedziczeniu cech osobowości. Jednym z ćwiczeń było wykonanie testów behawioru własnych psów. W ten sposób dowiedziałam się nowych rzeczy o własnym stadzie i mogłam wysnuć pewne wnioski dotyczące hierarchii, czy dziedziczenia charakteru właśnie, które nie były dla mnie wcześniej tak oczywiste.