Kompetencje

Z charcikami włoskimi żyjemy już blisko jedenaście lat, poświęciliśmy im ogromną część naszego życia. Przez ten czas odchowaliśmy blisko setkę charcich szczeniąt, a każdy kolejny miot jest dla nas jakimś nowym doświadczeniem i wyzwaniem. Nigdy nie osiedliśmy na laurach i zawsze we wszystkim co robimy dążymy do perfekcji.

Stale się rozwijamy, uczymy i szkolimy – bierzemy udział w kongresach, seminariach i webinarach, a także mamy bardzo dobry kontakt z naszymi weterynarzami – w tym również specjalistami w dziedzinie rozrodu, okulistyki, kardiologii, czy ortopedii, dzięki którym od lat zdobywamy ogromną wiedzę, która pomaga nam jeszcze lepiej troszczyć się o nasze charciki włoskie.

Zaufanie jakim obdarzyły nas dziesiątki rodzin, przyjmując do siebie nasze szczenięta, jest dla nas motywacją do dalszej pracy. Nieustannie poszukujemy okazji do poszerzania horyzontów, słuchamy doświadczonych naukowców i praktyków, a także z ciekawością otwieramy się na nowe odkrycia. Świat weterynarii, kynologii, nauki o rozwoju (zarówno fizycznym, jak i psychicznym) zwierząt szybko się rozwija, a wraz z tym, przybywa wiedzy do zdobywania. Nowe opracowania i doniesienia konfrontujemy z własnymi, zdobytymi na przestrzeni dekady spostrzeżeniami i doświadczeniami, co często prowadzi do bardzo ciekawych wniosków.

Wierzymy, że upór w samodoskonaleniu i koncentracja na rozwoju, wspomaga nas w byciu jak najlepszymi hodowcami charcików włoskich. W hodowli psów, zwłaszcza tej niezwykłej rasy, wszystko jest ważne, od komunikacji z psem, przez socjalizację, czy żywienie – dlatego każda dodatkowa lektura, czy szkolenie pochłaniają nas, podnoszą nasze kwalifikacje i pomagają w stawianiu czoła wyzwaniom hodowlanym.