Krajowa Wystawa Chartów 2022

Cóż to był za dzień, podczas którego nasz Coco skradł serce aż trzem sędziom – specjalistom od chartów. Czwarta Krajowa Wystawa Chartów, która odbyła się 9 lipca we Wrocławiu okazała się dla nas obfita w świetne rezultaty. Event został zorganizowany w pięknym parku z kameralną atmosferą, a na miejscu spotkałam całe mnóstwo charcich znajomych z którymi rozmowy o psach nigdy się nie kończą.

W ringu charciki oceniał wybitny specjalista, hodowca charcików włoskich i whippetów pod przydomkiem Frontrunner – duński sędzia Pan Rudi Peters Brandt. Niezwykle szczegółowy, zwracający ogromną uwagę na ruch psa. Coco bardzo spodobał się sędziemu, który „wyposażył” go w nominacje do wszystkich konkurencji finałowych i w porównaniu powiedział o nim jedno zdanie: „kwintesencja charcika włoskiego”.

cudownej jakości pies, piękna głowa, poprawne uszy i zgryz, dobra pigmentacja i żuchwa, poprawna szyja, doskonała linia górna, poprawnie osadzony ogon, doskonały front, piękny ruch w ringu, doskonała szata, przedstawiony w doskonałej kondycji

Coco został Zwycięzcą Rasy a podczas konkurencji finałowych aż czterokrotnie stanął na trzecim miejscu podium jako chart z najpiękniejszą głową, ruchem, szatą i jako czwarty najlepszy chart kontynentalny wśród całej gamy innych ras chartów. FInały oceniali również Pani Lynn Yacoby Wright (GB) i Pan Tomasz Wolanczyk (PL).

Na wystawie pokazywała się również Bomba, która wygrała swoją klasę, została Najlepszą Dorosłą Suką i Zwycięzcą Płci Przeciwnej tym samym rozpoczynając dorosły Championat Polski na swojej pierwszej wystawie w klasie pośredniej.

Jestem bardzo zadowolona z naszego występu – Coco miał akurat swój dobry dzień, pięknie się wystawiał. Do perfekcji opanował już stójkę, dzięki czemu nie muszę go nawet poprawiać. Tym razem Bomba była bardziej rozkojarzona – szczególnie przez nagłe podmuchy wiatru i trzepoczące przez niego folie odgradzające ringi. To jednak nie popsuło ogólnego wrażenia i wróciliśmy z pięknymi, szczegółowymi opisami, co szczególnie cieszy w kontekście sędziów stosujących całą skalę ocen i mających nieprawdopodobne oko do chartów. To naprawdę wspaniałe uczucie, kiedy zostają docenione psy wybrane spośród innych szczeniąt do dalszej pracy nad rasą.