Książka o charciku

charcik włoski

W Czechach została właśnie wydana książka o charciku włoskim. Idealnie opisujący tę rasę tytuł w języku polskim brzmi: „Charcik włoski – Arystokrata z Duszą Klauna”. Czuje się zaszczycona, bo kilka z fotografii mojego autorstwa znalazło się w tej pięknie wydanej pozycji.

Jestem bardzo, bardzo dumna, że ja i moje psy możemy być jej malutką częścią. To ogromne wyróżnienie i zarazem nie ostatnia publikacja, w której znajdą się w tym roku moje zdjęcia. Ale więcej o tym napiszę już wkrótce.

Autorką książki jest Pani Helena Podaná – wieloletnia, czeska hodowczyni charcików włoskich pod przydomkiem Gil-Endor i ich właścicielka od 1985 roku.

Bardzo pozytywnym zaskoczeniem jest fakt, że książka o charciku włoskim jest naprawdę obszerna – ma ponad 250 stron i traktuje o sprawach ważnych i dla właściciela i hodowcy. Oprócz historii rasy i bardzo dokładnego opisu wzorca (wraz z ilustracjami), jest ogrom porad. Można też poczytać o sprawach bardziej przyziemnych – karmieniu, chorobach, porodach, starości, sporcie, czy o tym jak wybrać charcika – mam wrażenie, że w tej książce jest wszystko.

Nie jest łatwym przebrnąć przez język czeski, ale na szczęście wiele rzeczy dla Polaka jest zrozumiałych, reszty można się domyślić, albo przynajmniej próbować. To kolejna obcojęzyczną publikacja o charciku włoskim w mojej biblioteczce. Większość to książki amerykańskie, dlatego tym bardziej cieszę się, że powstało coś tak nam bliskiego. Teraz czekam tylko na chwilę wolnego, aby móc ją w całości pochłonąć.

Etapy dorastania Rumby
Rumba, Luna, Taffy i Zula w ubrankach Wear.Chartbeat
Fifi podczas Światowej Wystawy w Mediolanie

Brak komentarzy

    Skomentuj