Mistrzostwa Polski w Coursingu

mistrzostwa polski w coursingu charcik włoski

Zuella Coursingowym Mistrzem Polski 2017! W weekend odbyła się najważniejsza w roku polska impreza wyścigów terenowych – Mistrzostwa Polski w Coursingu, która jednocześnie jest nominacją do Coursingowych Mistrzostw Europy w roku kolejnym.

Na starcie stanęło sześć charcików włoskich. W tym cztery nasze – Zula, Taffy, Róża i Fifi. Dziewczyny pobiegły wspaniale, oprócz Fifi, której biegi zawsze zależą od aktualnego humoru i samopoczucia. Dzięki niej jednak nasze charciki mogły walczyć co najmniej o CCWC – i taki był nasz zamiar.

Nasza kochana Zula, w doskonałej formie wywalczyła Coursingowe Mistrzostwo Polski stając na pierwszym miejscu podium, dostając dwunasty już wniosek CACIL i siódmy CCWC. Zdobyła też drugi już w swojej karierze tytuł Coursingowego Mistrza Polski. Zula jest również jedynym na świecie charcikiem włoskim, który posiada oba polskie tytuły mistrzowskie – coursingowy i wyścigowy.

coursingowe mistrzostwa polski
Chartbeat Taffyta Muttonfudge również pokazała się wspaniale – szczególnie kondycyjnie. Jej drugi bieg był godny tytułu, jednak jak to bywa w coursingu, wyroki sędziów są nieprzewidywalne. Dlatego tym razem mała Taffy stanęła na trzecim miejscu podium, co i tak jest wspaniałym rezultatem biorąc pod uwagę to, że była najmłodszym uczestnikiem Mistrzostw Polski – w dniu zawodów skończyła zaledwie 19 miesięcy. Tym samym Zuela i Taffy są nominowane do Mistrzostw Europy w Coursingu w przyszłym roku!

Na piątym miejscu podium stanęła Chartbeat Rocket Fuel – jej wywrotka spowodowała, że Róża straciła nieco do swojej matki Zuli, z którą biegła w drugiej turze. Prawdopodobnie sędziowie nie widzieli tej sytuacji, bo Róża, która cisnęła dalej, została oceniona dużo słabiej, niż reszta. Mimo tego jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników naszych psów i ich formy w drugiej połowie sezonu. Przed nami jeszcze kilka imprez – liczymy na kolejne świetne biegi i sukcesy.

W tym roku Mistrzostwa Polski były bardzo udane – zmieniono nieco układ parkuru, który był dłuższy i bardzo ciekawy – z wymagającymi podbiegami. Doceniamy tez wspaniałe nagrody – puchary, czapraki i rozety. Po raz pierwszy przy parkurze miały szanse pobyć tez siostry „U”. Jestem zachwycona ich zachowaniem na widok wabika – mam nadzieję na dobry, biegający „materiał”. Już za miesiąc dziewczynki Uhura i Uma będą miały okazję pokazać na co je stać w swoim pierwszym treningu na parkurze. Nie możemy się już doczekać!

charcik włoski coursing
coursingowe mistrzostwa polski charcik włoski
coursingowe mistrzostwa polski charciki włoskie
charcik włoski wyścigi terenowe
wyścigowe charciki włoskie
charcik włoski coursing Taffy
hodowla charcików włoskich coursing

charciki włoskie

Brak komentarzy

    Skomentuj