hodowla charcików włoskich

O nas

Hodowla charcików włoskich Chartbeat powstała w 2013 roku, choć charciki włoskie towarzyszą nam ciut dłużej. Nasze psy nie mieszkają w kojcach, ani w klatkach. Nie mamy osobnych budynków i pomieszczeń przeznaczonych na ten cel. Nasza hodowla to nasz dom, a psy są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny – to wokół nich toczy się całe nasze życie. Bardzo ważną część naszej hodowli stanowią właściciele naszych szczeniąt, z którymi jesteśmy w stałym kontakcie i dzięki którym możemy obserwować charciki urodzone u nas.

Jako jedna i na początku jedyna hodowla w Polsce zaczęliśmy z charcikami włoskimi brać udział w wyścigach terenowych i torowych. Nasze psy sięgały po najwyższe wyróżnienia na europejskich podiach i jako pierwsze zdobywały tytuły Interchampiona Wyścigowego, Krajowego Championa Wyścigów Chartów, czy Certyfikaty Użytkowości. Uważamy, że sport służy rasie oraz kondycji naszych psów. Treningi, coursing i wyścigi to nasza wielka miłość i pasja i mimo, że od kilku lat coraz rzadziej można spotkać nas na parkurach, to nadal trenujemy nasze psy, bo stawiamy na użytkowość charcika włoskiego.

Ważne miejsce w naszej hodowli zajmuje zdrowie zwierząt, jako jedni z pierwszych w 2014 skorzystaliśmy z nowych testów DNA oferowanych przez Uniwersytet Kalifornijski – UC Davis i przebadaliśmy wszystkie nasze psy. Na bieżąco robimy badania DNA kolejnych domowników, badamy nasze psy w kierunku chorób oczu, serca i sprawności układu kostnego. Nasza hodowla charcików włoskich jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP) należącym do FCI.

Agata i Jakub Szadkowscy