Nasz hiszpański import

Kilka dni temu, z samego serca Hiszpanii przyleciał i dołączył do naszego stada bardzo ważny dla nas tegoroczny import – kremowy samiec z wspaniałej hodowli Salkin-Aidan, będącej własnością cudownej Nadii Sohaei. Ostatnie miesiące czekania na niego dłużyły się niemiłosiernie, a sam wylot po szczenię był niezwykle ekscytujący i jednocześnie trochę stresujący.

Plany sprowadzenia kolejnego reproduktora pojawiły się w momencie, kiedy w hodowli została pierwsza córka Coco. Chęć kontynuowania naszych kremowych linii, skłoniła nas więc do poszukiwania „świeżej krwi”. Szukanie odpowiedniego samca trwało w zasadzie od wiosny, a „na tapecie” były pieski z dosłownie wszystkich stron świata.

Borealis de Salkin Aidan urodził się pod koniec sierpnia, w miocie sześciu śnieżnobiałych szczeniąt. Kiedy zobaczyłam ten miot i jego rodowód, serce zabiło mi mocniej. To samiec z bardzo ciekawym drzewem genealogicznym, w którym przeplatają się kremowe i czarne charciki włoskie. Z wyborem szczenięcia totalnie zaufałam hodowczyni, z którą nawiązałam bardzo fajną relację i dzięki której Nadia poznała dokładnie moje upodobania, preferencje i plany.

Tym sposobem trafił do nas cudny „Borek” – piesek o doskonałej anatomii, nieprawdopodobnie jasnej szacie i świetnym pigmencie. Samiec doskonałej jakości, bardzo solidny, mocny z doskonałą linią górną i kątowaniem tyłu. Mimo, że jest u nas dość krótko, to już mogę śmiało stwierdzić, że to szczenię niezwykle mądre, ogarnięte, grzeczne i p r z e c u d o w n i e usposobione!

W związku z naszym rozrastającym się stadkiem, nie podjęliśmy jeszcze ostatecznych decyzji, czy Borek zamieszka z nami, czy u naszych przyjaciół i będzie naszą współwłasnością. Na pewno jednak z niecierpliwoscią będziemy obserwować jego rozwój, bo mamy ogromne nadzieje na jego udział w kolejnych pokoleniach Chartbeat, które oczywiście już dzisiaj planujemy. Mamy nadzieję, że trochę „poprawi” nasze najmniejsze chucherka i wniesie w nasze linie trochę swojej mocnej budowy. Najnowsze zdjęcia Borka będą się pojawiać na jego stronie.