Nasze kremowe charciki

kremowy charcik włoski

Pozostając w klimacie foto – ostatnio udało nam się zrobić zdjęcie wszystkich naszych kremowych charcików włoskich razem. Marzyłam o takiej fotografii od dawna, a kilka dni temu, jadąc z psami na plażę, moją uwagę zwróciła łąka z cudownymi białymi kwiatuszkami. Aż żal było nie wykorzystać tej scenerii, tym bardziej, że pewnie już za chwilę kwiaty przekwitną. Któregoś popołudnia zabraliśmy więc nasze obecne kremowe stadko i podjechaliśmy nieopodal domu na spacer, połączony z szybką mini sesją zdjęciową.

Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, jak bardzo lubię kremowe umaszczenie w tej rasie, a zamarzyłam o nim ponad dziesięć lat temu. Ten kolor jednak był wtedy raczej mało popularny wśród hodowców i niełatwo było znaleźć takie szczenię. W końcu jednak trafiła do nas Luna. Mimo, że ta niewielka suczka dała nam w całym swoim życiu zaledwie dwoje szczeniąt, to ona rozpaliła moją miłość do tego umaszczenia i to ona zapoczątkowała naszą kremową linię. W tamtym roku do naszego stada dołączył młody narybek, dzięki czemu ilość kremu na metr kwadratowy znacznie wrosła – obecnie jest w ich domu siódemka.

Ktoś ostatnio zapytał, czy zmieniamy nazwę hodowli na „Whitebeat” ☺︎ Absolutnie nie! Obok kremu uwielbiamy eleganckie, czarne charciki włoskie i pewnie nigdy nie zabraknie też u nas szarych przedstawicieli rasy.

kremowe charciki
Abrakadabra of Hogwarts Castle
Chartbeat Bunny Tail
kremowy charcik włoski
Borealis de Salkin Aidan
Chartbeat Voilà
Hermes Des Sentiments Merveilleux
Chartbeat Dominic Decoco
Luna Lucretia Quindici