Nowa suka hodowlana

W zeszły czwartek nasza Ciszka – Chartbeat One Second of Silence przeszła przegląd hodowlany i otrzymała uprawnienia suki hodowlanej. Nieskromnie powiem, że pięknie nam ta suczka wyrosła. Bardzo chciałabym poszaleć z nią kiedyś na wystawach, tym bardziej, że po swoim ojcu odziedziczyła bardzo efektowny i wydajny ruch z pięknym, długim wykrokiem, który ostatnio tak rzadko spotyka się w rasie.

Niestety w głowie tego psa nadal sieczka i absolutnie totalny wstręt do ringówki, do której na różne sposoby próbowałam ją bezskutecznie przekonywać. Jej nadpobudliwość i gwałtowny temperament na ten moment skutecznie odstraszają mnie od robienia z niej wystawowej gwiazdy i myślę, że dużo lepiej sprawdziłaby się w coursingu ☺︎ Przegląd hodowlany przeprowadziła Pani sędzia Elzbieta Chwalibóg, która nie szczędziła pięknych słów o naszej suczce:

„piękna głowa, z długim, łagodnym stopem, doskonała linia głowy, małe uszka, elegancka, długa szyja, doskonałe przedpiersie, długa łopatka, skośne ramię, doskonała klatka piersiowa, prawie do łokcia, wyraźny kłąb z pięknie wysklepionymi lędźwiami, opadły zad, doskonałe umięśnienie zadu, głębokie uda, doskonałe kąty”.

Ja w całości się z tym zgadzam, dodałabym jeszcze, że Ciszka ma też cudownie długi ogon, interesujący wyraz i jest bardzo elegancka. Przykład Ciszy doskonale pokazuje, jak to dobrze, że mamy dzisiaj przeglądy hodowlane organizowane przez oddziały ZKwP. Zamiast katować siebie i ją wystawami, nie przepadnie mi w hodowli tak cenny egzemplarz, który pewnie z czasem dojrzeje i zmądrzeje ☺︎