Nowe psy wchodzą do hodowli

W ostatni czwartek nasze dwa młodziaki – Zana i Borek pozytywnie przeszły przegląd hodowlany i są na ostatniej prostej do uzyskania uprawnień hodowlanych. Przed nimi jeszcze tylko badanie profilu DNA, ale jest to jedynie formalność, dlatego już dzisiaj śmiało możemy powiedzieć, że mamy na pokładzie nową sukę hodowlaną i nowego reproduktora. I Zana i Borek bardzo podobali się sędzinie – Pani Elżbiecie Chwalibóg, która wypowiedziała się o nich w bardzo miłych słowach.

Suczka o dobrych proporcjach, dobrej wielkości. Piękna, długa głowa, duże oczy, mocne zęby. Ładny front, proste nóżki, zwarte łapki, Ma piękny szeroki zad, i głębokie lędźwie. Doskonale osadzony ogon i długie kąty tyłu. Doskonała linia górna i dolna. Jest nieśmiała. Biega długim krokiem.

ZANA

Spory piesek, mocnej budowy. Ładna głowa i oczy. Uszy płatki róży, zgryz nożycowy. Płynna górna linia, ogon długi, dobrze osadzony. Doskonałe kąty tyłu, szeroki w zadzie. Uda głębokie, mocne mięśnie. Klatka piersiowa o ładnej linii. Biega swobodnie.

BOREK

W ostatnim czasie Zana przeszła wszystkie badania, które standardowo wykonujemy swoim psom, przed wykorzystaniem ich w hodowli – oczy, serce, rzepki i badania DNA pod kątem chorób występujących w rasie. Borek też jest już po badaniu serca, a przed nami jeszcze sprawdzenie rzepek i wzroku. Pod koniec miesiąca powinniśmy również dostać wyniki jego badań z kalifornijskiego uniwersytetu w Davis.