O charcikach z wetami #4 odcinek podcastu

Wczoraj wieczorem, jak co dwa tygodnie, premierę miał kolejny już odcinek naszego podcastu poświęconego charcikom włoskim. Tym razem naszymi gości byli lekarze weterynarii, którzy od 4 lat z ogromnym zaangażowaniem zajmują się stadem naszych charcików włoskich. Lekarze, którym ufamy i którzy zawsze chętnie zgłębiają wiedzę o chartach, nawet jeśli nie zawsze mają wszystko w jednym palcu (choć zwykle mają). Spotkanie to było wyjątkową okazją, by w luźnej, często żartobliwej atmosferze porozmawiać o tematach ważnych dla każdego właściciela charcika.

Z naszymi ekspertami – Magdą i Mateuszem porozmawialiśmy o tym, z czym najczęściej zgłaszają się do nich właściciele charcików włoskich. To ważne, bo choć charciki włoskie to psy zazwyczaj zdrowe i pełne życia, istnieje szereg specyficznych dla nich schorzeń, o których każdy opiekun powinien wiedzieć. Dowiecie się więc o charcikowych problemach gastrycznych, czy kłopotach z zębami. Ale również o tym, czy na szczepienie trzeba iść z charcikiem do weterynarza znającego się na rasie i dlaczego warto wypracować sobie współpracę z jednym lekarzem.

Przez całą rozmowę przewijały się pytania od słuchaczy – właścicieli charcików, na które nasi weterynarze chętnie odpowiadali. Okazuje się, że wiele problemów zdrowotnych u tych psów wynika często z nieświadomości lub zaniedbań ze strony opiekunów. To pierwszy z dwóch „weterynaryjnych” odcinków, a my szczerze zachęcamy do jego wysłuchania. Bez względu na to, czy jesteś właśnie świeżo upieczonym opiekunem charcika, czy dopiero rozważasz przygarnięcie psa tej rasy, znajdziesz tu kilka wartościowych informacji i porad, które pomogą Ci lepiej zrozumieć i zadbać o zdrowie swojego czworonożnego przyjaciela. Standardowo jesteśmy na platformach podcastowych – Spreaker, Apple Podcast, Deezer i Spotify oraz na YouTube.