Obroże i smycze dla charcików z BioThane®

smycz dla charcika

Od wielu lat testujemy obroże i smycze dla charcików włoskich. Przewijały się u nas już różne rozwiązania: smycze skórzane okrągłe, płaskie, obroże skórzane materiałowe, z klamrą, martingale – w szafie leży całe pudło przeróżnych produktów, a niektóre były założone dosłownie dwa razy. Większość z nich przy naszym dużym i wymagającym stadku niestety dość szybko się niszczyła. Do dziś jesteśmy jednak nadal wierni półzaciskowym obrożom od Modnej Kozy, które każdy nasz pies ma od szczeniaka. Jakiś czas temu, odwiedzając znajomą z Ukrainy, wpadły nam w ręce smycze wykonane z BioThane®. I przepadliśmy totalnie!

obroże i smycze dla charcików

BioThane® to nic innego, jak poliestrowa taśma z wodoodporną powłoką. Jest bardzo wytrzymała, a przy tym niezwykle lekka. Została opatentowana i powstaje w Ohio w Stanach Zjednoczonych i powszechnie jest wykorzystywana głównie do produkcji artykułów dla koni, służb specjalnych oraz wojska – a od jakiegoś czasu również do produkcji akcesoriów dla psów.

Po tym, jak mieliśmy okazję potestować trochę smycze na spacerach (a nasze spacery są mega wymagające – piasek, woda, błoto), postanowiliśmy wprowadzić je do oferty sklepu Wear.Chartbeat. Smycze mają 150 cm długości, bardzo łatwo się je myje i są piekielnie wytrzymałe – taśma 13 mm wytrzymuje obciążenie około 200 kg! Stworzyliśmy również wraz z producentem – obrożę dla charcika włoskiego, która nie jest zbyt ciężka (waży zaledwie 50 g), ma maksymalnie wydłużoną szeroką taśmę i zapięcia od 21 do 27 cm – powinna więc pasować na charciki włoskie we wszystkich, standardowych rozmiarach.

Jesteśmy wiernymi fanami wesołej kolorystyki, dlatego staramy się wybierać soczyste kolory. Z obroży i smyczy można tworzyć kolorystyczne zestawy, albo miksować kolory dowolnie, co wygląda naprawdę super. Na razie testujemy zainteresowanie i większość produktów jest dostępna w jednym, dwóch egzemplarzach, jednak oferta stale będzie się powiększać o nowe kolory i ich kombinacje.

Wodoodporne obroże i smycze dla charcików z kodem CHARTBEATBIOTHANE są teraz w sklepie Wear.Chartbeat, specjalnie dla Czytelników bloga o 5% tańsze!

obroże dla charcików