Pierwsze maluchy Rumby

charcik włoski szczenięta

W sobotę (10.10.20) po południu na świat przyszedł nasz mocno wyczekiwany miot charcików włoskich oznaczony literą „E”. Jest on dla nas wyjątkowy z kilku względów.

Przede wszystkim po raz pierwszy w wieku 5 lat mamą została nasza Chartbeat Rhumba With Rabbit. Rumba jest pierwszym szczenięciem urodzonym w naszej hodowli w 2015 roku. Ojcem miotu jest również wyhodowany przez nas pies – to samiec z miotu „Y” Chartbeat Yokohama Parada. Powitaliśmy więc na świecie pierwszy miot charcików włoskich urodzonych po dwóch Chartbeat’owych rodzicach.

Maluszki przyszły na świat z identycznymi wagami urodzeniowymi 150 gramów, oboje są w srebrzystym, szarym kolorze bez białych znaczeń. Szczenięta dzięki badaniom rodziców na starcie są wolne od chorób szkliwa i jaskry.

Yoko i Rumba to piękna para, którą dobraliśmy ze względu na ciekawy rodowód, w którym babciami są obie nasze suki – Zula i Fifi. Rodziców charakteryzuje drobny kościec, elegancka budowa, piękne głowy, łagodny charakter i wyrównany wzrost. Bardzo jesteśmy ciekawi, jak szczenięta będą się rozwijać w najbliższych tygodniach.

Informacje o miocie są już dostępne na stronie MIOT „E”

Rumba na kilka dni przed porodem