Szczenięta

Zanim kupisz szczenię charcika włoskiego poczytaj trochę o tej rasie, zobacz, czy w ogóle do Ciebie pasuje. Odwiedź jedną z wystaw psów albo przyjedź na zawody coursingowe. Tam będziesz mieć okazję zobaczyć charciki na żywo, porozmawiać z hodowcą lub właścicielem charcika. Dowiedz się jakie choroby mogą występować w rasie, i jak obchodzić się z charcikiem włoskim. Przeczytaj artykuł “Jaki jest charcik włoski” i inne w dziale “artykuły” – dowiesz się więcej o rasie.

Jeśli zdecydujesz się na szczenię, nie bój się pytać. Dowiedz się, jacy są rodzice, jakie badania posiadają, zobacz jak wyglądają, czy są zdrowe. Przed zakupem odwiedź hodowlę charcików włoskich, zobacz w jakich warunkach mieszkają psy, co jedzą, jak się zachowują.

Nasze szczenięta trafiają tylko do wybranych przez nas domów – przywiązujemy ogromną wagę do wyboru przyszłych właścicieli, którzy albo już są, albo stają się naszymi przyjaciółmi. Interesuje nas przyszłość charcików urodzonych u nas, dlatego za bardzo istotne uważamy poznanie przyszłych opiekunów, jeszcze przed odbiorem szczeniaka. Dla właścicieli naszych szczeniąt jesteśmy dostępni 24/7 – 365 dni w roku. Zawsze mogą liczyć na naszą pomoc w każdym charcikowym temacie i nie tylko.

Szczeniaki wychodzą z gniazda w 8-10 tygodniu życia. Do tego momentu są wychowywane wśród innych psów i ludzi tak, aby zapewnić im możliwie najlepszy proces socjalizacji. Nowi właściciele otrzymują:

  • metrykę, która upoważnia do wyrobienia rodowodu – nie sprzedajemy charcików włoskich bez metryki,
  • książeczkę zdrowia,
  • wyprawkę.

Każdy miot jest zarejestrowany w Związku Kynologicznym w Polsce, który jest członkiem FCI. Szczenięta, które opuszczają nasz dom są zachipowane i mają komplet szczepień i odrobaczeń stosownych do wieku. Szczeniaki powierzamy w ręce nowych właścicieli wyłącznie po podpisaniu stosownej umowy.

Jeśli jesteś zainteresowany szczeniakiem charcika włoskiego z naszej hodowli skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na każde pytanie. Nie oczekuj, że szczenię będzie dostępne “od ręki”. Napisz kilka słów o sobie, czego oczekujesz od psa i co możesz mu dać, gdzie będzie mieszkał, czy myślisz o sporcie – dla nas każda rzecz ma znaczenie, bo łatwiej będzie nam dopasować szczenię do Twoich oczekiwań.

Osoby poważnie zainteresowane naszymi szczeniętami zawsze zapraszamy na spotkanie zapoznawcze w naszym domu. Nie przewidujemy jednak “zwiedzania” hodowli. Hodowla to po prostu nasz dom, w którym mieszkają z nami psy. Na pytania o 9 rano w niedzielę “czy można za godzinę podjechać, pokazać dzieciom hodowlę” odpowiedź brzmi nie. Prosimy o uszanowanie naszej przestrzeni i czasu, który szczególnie w weekendy poświęcamy w całości psom.

Na stronie DOSTĘPNE SZCZENIĘTA znajdziesz charciki, które są dostępne do rezerwacji.
szczenięta charcik włoski