Podsumowanie ostatnich webinariów

W wolnym czasie, którego ostatnio niestety mam już coraz mniej, niezmiennie starałam się uzupełniać swoją, już wcale niemałą wiedzę z zakresu psiego żywienia. To temat, który dość mocno mnie pochłonął i nad którym ze szczerym zainteresowaniem spędziłam wiele tygodni nauki. Różnorodność szkoleń i kursów jest ogromna, dlatego po czasie i po wielu różnych webinarach łatwo też się zorientować, co jest przydatne, a co tylko kolejnym piekielnie nudnym wykładem na tematy oczywiste. Ilu psich dietetyków, tyle też spojrzeń na zagadnienia dotyczące psiej diety, dlatego z czasem można ocenić z którym ekspertem nam bardziej po drodze. Niezmiennie polecam Panią Karolinę Hołdę, której kursy wynalazłam w wakacje – jej podejście do psiej diety i sposób przekazywania wiedzy są niezwykle pasjonujące ☻

Bardzo się cieszę, że w tym (i nie tylko w tym) temacie niezmiennie inspirujemy inne hodowle charcików, które również zaczęły zdobywać i systematyzować wiedzę o żywieniu psów. Samokształcenie zawsze zasługuje na pochwałę, bo wierzę, że nawet te powierzchowne i nie zawsze przydatne hodowcy szkolenia, utrwalą wiedzę, poszerzą horyzonty i zostawią po sobie ślad w postaci jakiejś korzyści dla psów.

Nie będziemy dłużej zanudzać tym tematem, dlatego na ten moment zostawiam temat psiej diety na później. Przede mną zresztą nowe pomysły, wyzwania i ekscytujące projekty o czym na pewno wkrótce napiszemy. A tymczasem podrzucam Wam kilka webinarów, w których miałam okazję uczestniczyć lub ich wysłuchać. Część z nich możecie obejrzeć zupełnie za darmo i dowiedzieć się czegoś na temat różnych aspektów żywienia zwierząt – wystarczy kliknąć w obrazek. Są to z reguły publicznie dostępne, archiwalne nagrania wystąpień dla początkujących. Na YouTube znajdziemy też kilka kanałów, praktycznie w całości poświęconych żywieniu czworonogów, jak np. PUPIL karma – to materiały na wiele, wiele godzin oglądania. Warto też zaglądać na grupę na facebooku – co chwilę pojawiają się godne zainteresowania kursy i seminaria.