Reprezentacja Polski charcików

charciki włoskie

Znamy już psy, które będą reprezentowały nasz kraj na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Coursingu w Lotzwil (Szwajcaria). W tym roku na Eurocoursing jadą trzy charciki włoskie z Polski – wszystkie należące do naszego teamu. Młodziutka Taffy (Chartbeat Taffyta Muttonfudge), Róża (Chartbeat Rocket Fuel) i jej mama Zulka (Zuella Gorzowska Panorama).

Dla Zuli będą to już trzecie Coursingowe Mistrzostwa Europy w życiu – pierwszy raz pojechała na nie trzy lata temu, jako pierwszy w historii charcik włoski z Polski. Zula zawsze dzielnie reprezentowała nasz kraj, dwukrotnie stając na wysokich miejscach podium. We włoskim Lavarone w 2014 roku była drugą Wicemistrzynią Europy – zajęła trzecie miejsce na dwadzieścia dziewięć startujących suk. Podczas Mistrzostw na Słowacji w 2016 roku zajęła miejsce czwarte na trzydzieści osiem biegających charciczek. Róża na Mistrzostwa jedzie po raz drugi – w zeszłym roku zajęła silne jedenaste miejsce, będąc najmłodszą zawodniczką w rasie.

Mistrzostwa Europy w Coursingu odbędą się pod koniec czerwca, dlatego przed nami miesiąc intensywnych przygotowań i pracy nad formą naszych psów. To najważniejsza impreza coursingowa w roku, na której poziom rywalizacji jest bardzo wysoki. Nie może nas tam zabraknąć, choćby po to, żeby po raz kolejny przeżyć niesamowite emocje, jakie towarzyszą temu ogromnemu świętu biegających chartów.

Brak komentarzy

    Skomentuj