Rumba z dzieciakami

Rumba to suczka, która przyszła na świat w styczniu 2015 roku, jako pierwsze szczenię urodzone pod naszym przydomkiem – córka naszej utytułowanej biegaczki Zuli i importowanego z belgijskiej hodowli Daliego. To bardzo elegancka, drobna i delikatna charciczka, Champion Polski i Litwy oraz Młodzieżowy Champion Polski i Litwy.

Rumba po raz pierwszy mamą została dość późno, bo mając 5 lat. W ciągu ostatnich 3 lat dała nam jednak trzy niezwykle wyrównane mioty. Za każdym razem na świecie witaliśmy samca i suczkę, zawsze szare i zawsze wyglądające jak klony swojej matki. Rumba bardzo silnie przekazuje swoje geny, szczególnie długą i wąską głowę oraz eleganckie linie.

Z jej sześciu szczeniąt dwa zostały z nami – Ciucia (Chartbeat Eleven) i Raniu (Chartbeat Rhumba’s Roadrunner). Pozostała czwórka codziennie sprawia swoim właścicielom wiele radości – Hugo (Chartbeat Electro Boogie) i Layla (Chartbeat Leeloo Dallas) mieszkają w Warszawie, Rumba Junior (Chartbeat Rhumba’s Rich Bitch) w Gdańsku, a Maj (Chartbeat Lil Ruffi-On) w Szwajcarii.

Za trzy miesiące Rumba kończy ósmy rok życia i przechodzi na zasłużoną emeryturę. Mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać tę linię i cechy Rumby zobaczymy też w kolejnych pokoleniach – jej wnukach i prawnukach. Podczas jednego ze spacerów, udało nam się uwiecznić na zdjęciu całą trójkę: Rumbę z jej dzieciakami.