Suplementy dla charcika

Suplementacja naszych charcików włoskich to dla nas bardzo ważny element ich codziennej diety. Mimo, że używamy karm z najwyższej półki, to są momenty w których świadomie sięgamy po „wspomagacze”. Jednym z takich momentów jest okres wzrostu szczeniąt, a suplementację stawów zaczynamy już nawet w trzecim miesiącu życia. Przy okazji artykułu o rehabilitacji i suplementacji wspomnieliśmy już o suplemencie firmy Holista, którego używamy bardzo chętnie, głównie ze względu na obecny w składzie kolagen.

Nasze dwa ulubione preparaty to Arthro Strong i Arthro Junior. Ten pierwszy to wysoko skoncentrowana, holistyczna mieszanka, stworzona z najważniejszych substancji chondroprotekcyjnych. Wspiera kondycję stawów, ścięgien, więzadeł i chrząstek. Dlatego dostają ją u nas nasi emeryci – starsze charciki włoskie. Arthro Junior to natomiast innowacyjny preparat o wysokiej skuteczności, przeznaczony dla psów / szczeniąt w okresie intensywnego wzrostu.

Oprócz tych dwóch najważniejszych suplementów, chętnie sięgamy jeszcze po MSM dla starszych psów, drożdże, które wzbogacają dietę w potrzebne mikroelementy i zawierają korzystne dla serca i układu immunologicznego beta-glukany oraz antyoksydanty. Algi wspomagają nasze suczki hodowlane w okresie rozrodu, a oleje dodajemy do karmy głównie jesienią, żeby utrzymać sierść w dobrej kondycji i przy okazji wzmocnić układ immunologiczny.