Szampon dla charcika

szampon do delikatnej skóry

Skóra charcika włoskiego jest delikatna i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W Jurajskiej Manufakturze – specjalnie dla Wear.Chartbeat – powstał specjalny, delikatny szampon dla charcików włoskich. 100% hand made, 100% natural. Nasze charciki już go pokochały.

Jak powstał szampon dla charcika?

Kąpiel charcika włoskiego to nie jest najważniejsza rzecz w jego życiu. My dość często robimy to z racji częstych wyjazdów na wystawy.

W innym artykule opisałam m.in. szampony, które stosujemy ale… pewnego dnia trafiły do mnie pięknie zapakowane, naturalne mydełka.

Agatka z Jurajskiej Manufaktury do produkcji swoich mydeł używa naturalnych składników – nie ma więc obawy, że jakiś składnik uczuli psa. Często są to zioła z jej własnego ogródka i inne ciekawe rzeczy, które kupi i uzbiera tu i tam – lawenda, rumianek, sól morska, kawa, herbata.

kąpiel charcika włoskiego
Mydła odlewane w formach, dojrzewają długo zanim ujrzą światło dzienne. Potem opisywane i pakowane z najwyższą starannością, trafiają w ręce szczęśliwców.

Na testerkę zgłosiła się Dżema, choć już wcześniej mydło próbowała zjeść Fifi.  Podczas kąpieli mogłam ze spokojem odetchnąć, kiedy próbowała zlizywać pianę – zawsze to robi. Naturalne mydełko może jednak lizać do woli – no może bez przesady. Skóra Dżemy po kąpieli była nawilżona, absolutnie nie sucha, nie ściągnięta. Sierść błyszcząca, delikatna i miła w dotyku.

szampon dla charcika włoskiego
To był pierwszy impuls – czemu nie zrobić mydła dla charcika włoskiego? I tak po kilku rozmowach w kooperacji z Jurajską Manufakturą, która zaproponowała składniki dla delikatnej skóry – powstała seria szamponów dla charcików. Szampon, nie mydło – aby kąpiel i dozowanie było wygodniejsze, a produktu wystarczyło na dłużej.

Szampon dla charcika włoskiego – podobnie jak mydła – jest wykonywany tylko z naturalnych składników i w 100% ręcznie. Ma bardzo delikatny zapach i znakomicie się pieni. Jego objętość to 200 ml. Delikatnie myje i chroni włos charcika, pozostawia nutkę przyjemnego zapachu lawendy. Jest idealny do naturalnej pielęgnacji nawet najwrażliwszych chudełków.

szampon dla charcika włoskiego
W jego  skład wchodzą:

  • zmydlona oliwa z oliwek
  • zmydlony olej kokosowy
  • lawendowy olejek eteryczny
  • olejek jojoba
  • woda

szampon dla charcika włoskiego

Brak komentarzy

    Skomentuj