Torowe Mistrzostwa Polski ’20

W sobotę nasze charciki włoskie wzięły udział w Torowych Mistrzostwach Polski na Szombierkach. To niestety jedyne torowe zawody, jakie odbyły się w tym roku w Polsce. Między sobą walczyły tylko nasze dziewczyny. Kibicowaliśmy również synkowi naszej Zulki, który podchodził do licencji torowej.

W rozbiegach na metę jako pierwsza dobiegła Taffy, o pół kagańca wyprzedzając Umę na którą zdecydowanie stawialiśmy w tym wyścigu. Uma to niesamowicie szybka biegaczka z doskonałą anatomią i bardzo dobrymi warunkami do biegania.

W finałach Uma wystartowała z boksów jako pierwsza, wyprzedzając Taffy o dobre 20 metrów na całym dystansie toru. Dość szeroko wpadła jednak w łuk na ostatnim zakręcie, kiedy Taffy zwykle trzyma się samej bandy. To zaowocowało utratą kilku metrów do Taffy, których Uma nie była już w stanie nadrobić na ostatnich metrach prostej.

To był niezwykle emocjonujący wyścig. Wspaniale patrzy się na te dwie małe dziewczynki, które z pełnym zaangażowaniem, non stop szczekając rywalizują między sobą. Taffy na 280m torze dobiegła na metę z czasem 24,87, a Uma 25,03. Nie są to ich życiowe czasy, ale biorąc pod uwagę, że dziewczyny 4 miesiące temu miały szczenięta, to i tak są w naprawdę świetnej formie.

Tym samym Chartbeat Taffyta Muttonfudge została Torową Mistrzynią Polski 2020. Chartbeat Ultrasonic Uma zakończyła natomiast Krajowy Championat wyścigów chartów i jest naszym piątym psem z tym tytułem.

Chartbeat Zillion Powers zrobił licencję torową, pokazał bardzo fajne dwa biegi i jesteśmy z niego bardzo dumni. To bardzo szybki, wspaniale umięśniony pies, który mamy nadzieję zawojuje w przyszłości parkury. Będziemy mocno trzymać kciuki za każde jego zawody.