Torowe Mistrzostwa Polski 2018

charcik włoski wyścigi

Czekaliśmy z niecierpliwością na moment, kiedy dziecko naszej kochanej, niepokonanej Zulki będzie lepsze od niej samej. I stało się – w sobotę mała Uma wywalczyła swoje pierwsze Mistrzostwo. To był dzień bardzo pozytywnych emocji i zwieńczenia naszej pracy z nią. 

Uma pierwszy raz w wyścigach torowych udział wzięła w maju tego roku. Wtedy pisałam o niej „do mamy jej jeszcze daleko, ale potencjał ma ogromny”. W tym sezonie była dla nas wciąż jeszcze mało dojrzała do biegania, ale wreszcie nadszedł ten moment, kiedy już wiemy, że sobie poradzi. Uma jest niezwykle szybka i uznaliśmy, że jej przeznaczeniem są wyścigi torowe i w tę stronę będziemy chcieli ją rozwijać, dlatego ograniczyliśmy jej starty w coursingu do zera.

Sobotni finish był niezwykły – na ostanim zakręcie Uma wypadła trochę na zewnątrz, ale znalazła w sobie jeszcze siłę i szybkość, żeby na mecie minąć swoją matkę dosłownie o pół kagańca, co potwierdziło zdjęcie z fotokomórki. Tym samym nasza mała duma – Chartbeat Ultrasonic Uma została Torowym Mistrzem Polski 2018 i zarobiła swoje drugie już CCWC. Druga na mecie jej mama Zulka – Torowa Wicemistrzyni Polski 2018, jako trzecia tym razem Taffy.

Dziękujemy za zdjęcia: Anifotografia i Beztros.co