wyprawka dla szczeniaka

Wyprawki dla szczeniaków

Opublikowane 8 marca 2016

Wyprawki dla szczeniaków to miły gest ze strony hodowcy i nieodzowny element “wyprawienia” maluchów do nowych domów. Kiedy zbliża się moment, w którym nasze charciki włoskie opuszczą miejsce, w którym się urodziły, trwają przygotowania i składanie tak zwanej wyprawki dla szczeniaka. Chcielibyśmy nowym właścicielom dać wszystko, czego szczenię będzie potrzebowało przez pierwsze tygodnie życia w nowym domu. wyprawki dla szczeniaków

Traktujemy to jako sympatyczny prezent, a że kochamy dawać prezenty, zawsze mamy nadzieję, że rozpakowywanie wielkiej torby sprawi właścicielom trochę radości i nie będą musieli gnać do sklepu, bo czegoś szczeniaczkowi zabraknie.

Wyprawka jednak to nie tylko przyjemność dla człowieka. Jej ogromną zaletą jest możliwość zabrania ze sobą do nowego domu, choć odrobiny zapachu gniazda, matki i rodzeństwa. Maluch poczuje się dzięki temu bezpieczniej i nieco łatwiej zniesie trudny moment zmiany miejsca zamieszkania. Zawsze lepiej jeśli charcik włoski ma blisko coś, co chociaż trochę pachnie i przypomina dom, w którym się wychował. Dlatego część rzeczy z wyprawek dajemy maluchom do zabawy jeszcze u nas. Śpiworki, które nowi właściciele zabiorą do domu rozkładamy, aby szczenięta mogły się w nich trochę pobawić.

wyprawka dla szczeniakaKompletowanie wyprawki dla szczeniaków to przemiły moment – takie małe, zakupowe szaleństwo. Zaraz po urodzeniu miotu szyjemy legowiska i zamawiamy obroże z imionami. Szyje je dla nas Modna Koza. Ich wykonanie chwilę trwa, więc chcemy być przygotowani wcześniej. Niektóre nasze “dzieci” noszą je jeszcze długo po wyjściu ze szczeniaczkowego wieku. Zwykle na początek proponujemy również zakupienie właścicielom szelek – nauka chodzenia na smyczy jest w szelkach dużo prostsza. Szczerze polecamy szelki włoskiej firmy TRE PONTI – są bardzo lekkie i wygodne.

Od kiedy szyjemy ubranka dla charcików – do wyprawki dodajemy też bluzy lub kurtki Wear.Chartbeat w rozmiarach dla najmniejszych charcików włoskich. Na pewno przydadzą się w chłodniejsze dni.

Wyprawki dla szczeniaków to oczywiście zabawki – w wyprawce MUSZĄ znaleźć się zabawki z IKEA – to wyjątkowo odporne na gryzienie maskotki. Co ciekawe zwykle służą dłużej, niż zabawki specjalnie dedykowane psom. Pluszaki z IKEA są prawie niezniszczalne i służą charcikom bardzo długo. Do tego gryzaki, kongi, szarpaki, czy piłeczki – im więcej zabawek tym lepiej. 

Jest też zapas karmy, którą charciki włoskie jedzą u nas – zwykle jest to starter dla szczeniąt. Dzięki temu nowi właściciele będą mieli czas, żeby się zastanowić i zdecydować, jak chcą karmić swojego charcika włoskiego. Zawsze dodajemy do wyprawki również polecaną przez nas karmę na przyszłość. Karma w wyprawce jest po to, aby zmiany w żywieniu nie były drastyczne – szczególnie w pierwszych dniach w nowym domu.

Zwykle dodajemy również kilka puszek mokrej karmy, aby nowi właściciele mogli przetestować różne opcje. Traktujemy to raczej jako zestaw ratunkowy –  jeśli charcik włoski po zmianie domu nie będzie miał apetytu (a może się tak zdarzyć), zawsze można mu dosmaczyć dobrą puszką. W wyprawce dla szczeniąt nie może zabraknąć miski – nawet jeśli właściciele jakąś już mają, zapasowa nigdy nie zaszkodzi. wyprawka dla szczeniaków

Obowiązkowe rzeczy w wyprawce dla szczeniaków to również podkłady, cążki do pazurków, szczoteczka do pielęgnacji zębów, szczotka do włosa, czy szampon do kąpieli. Są to podstawowe akcesoria do pielęgnacji charciego malucha.

Nawet jeśli nie wszystko z naszej wyprawki miałoby być wykorzystane, czujemy się zobowiązani do zapewnienia małym charcikom dobrego startu. Oczywiście chcemy zawsze zostawić nowym właścicielom przyjemność kupowania rzeczy dla charcika włoskiego – przyda się jeszcze smycz – tu w zależności od upodobań rozwijana lub zwykła – my polecamy zwykłe, skórzane smycze, są dużo bezpieczniejsze i bardziej ergonomiczne. Nowym właścicielom zostawiamy zakup adresówki, czy transportera samochodowego.

wyprawka dla szczeniaka

komentarze 3

 • Małgosia 9 marca 2016 at 20:09

  http://m2.hm.com/m/pl_pl/productpage.0343720011.html proszę koniecznie zobaczyć, Obserwuję Pani stronę od jakiegoś czasu i myslę, zeTa sukienka spodoba się. Charciki chodzą za mną…

  Reply
  • Julia 1 lutego 2017 at 08:52

   Pani strona jest świetna!!! Widać w niej dużo pasji i miłości do charcików. W przyszłości mam zamiar nabyć u pani szczeniaka i dać mu tak samo kochający dom jaki miał u Pani.

   Reply
   • Chartbeat 3 lutego 2017 at 12:28

    Bardzo mi miło, dziękuję 🙂

    Reply

Skomentuj