Wystawowe sukcesy naszych psów

W sobotę 21 października w Pruszkowie odbyła się X Krajowa Wystawa Psów Rasowych organizowana przez oddział Piaseczno, do którego należymy. W sumie zgłoszonych było 9 charcików włoskich i na pewno warto było się tam pojawić chociażby dla zagranicznego sędziego, których tak mało ostatnio jest zapraszanych na wystawy. Sędziował Pan Theo Leenen z Belgii, który był dość surowy i stosował całą skalę ocen.

Tym bardziej cieszymy się z sukcesów naszych psów. Zaczynając od najmłodszego – Ciastek – Chartbeat Disco Biscuit kolejny raz z rzędu został Najlepszym Młodszym Szczenięciem w Rasie, Kotlet – Chartbeat Voilà – Najlepszym Juniorem w Rasie. Tym razrej troszkę gorzej poszło Harnasiowi – Chartbeat Cirrostratus w klasie szczeniąt. Od sędziego dostał piękny opis, ale był w wyjątkowo nieznośnym nastroju, przez co nie pokazał się zbyt ładnie i dostał ocenę obiecującą.

Wisienką na torcie była nasza Bomba – Chartbeat Ishii O-Renn, która zdobyła Zwycięstwo Rasy ♥︎ Uwielbiam tę suczkę w absolutnie każdym szczególe – jej anatomię, elegancję, cudowną szatę, to jak się porusza. Jednak to, co w niej najmocniej kocham, to jest doskonały temperament – zawsze skupiona, świetnie współpracująca z człowiekiem, do przesady cierpliwa. Mam wrażenie, że po dzieciakach jest jeszcze bardziej ustabilizowana psychicznie, a wystawianie jej w ringu to naprawdę ogromna przyjemność. Ze względu na miot, Bomba miała siedmiomiesięczną przerwę od wystaw, a wydarzenie w Pruszkowie było małym treningiem przed CACIB’ami na których mamy nadzieję powalczyć z nią o tytuł Grand Championa Polski.

Na wystawie został uhonorowany też nasz Coco – Chartbeat Dominic Decoco, który mimo zaledwie kilku wystaw w których brał udział w 2022, zdobył III miejsce wśród wszystkich chartów w rankingu oddziałowym oddziału Piaseczno.

Tego dnia w innym zakątku Polski – w Bytomiu odbyła się wystawa Champion of Champions, gdzie mogły wystąpić wyłącznie psy z tytułami Championa. Tam reprezentowała nasz Mintie – Chartbeat Cotton Candy, która wygrała rasę u niemieckiego sędziego Guido Schäfer’a. Jesteśmy z niej bardzo dumni i z całego serca gratulujemy właścicielom wspaniałego wyniku!