Wystawowy Ranking oddziału Piaseczno

Nasze charciki w zeszłym roku nie były jakoś bardzo aktywne na wystawach, a mimo to, uzyskana z wystaw punktacja pozwoliła nam znaleźć się dość wysoko w Rankingu Wystawowym, organizowanym przez oddział Piaseczno – do którego należymy.

W konkurencji Najlepsze Młodsze Szczenię, Ciastuś (Chartbeat Disco Biscuit), po czterech wystawach w klasie Młodszych Szczeniąt (gdzie za każdym razem zostawał Najlepszym Młodszym Szczenięciem w Rasie), uzyskał 150 punktów i uplasował się na trzecim miejscu rankingu. W rankingu grupy X (chartów) znalazły się natomiast aż dwa nasze charciki włoskie – Raniu (Chartbeat Rhumba’s Roadrunner) i Krokietka (Chartbeat Bunny Tail). Raniuszka, wg punktacji zdobył na wystawach aż 370 punktów i zajął trzecie miejsce (powtarzając sukces swojego ojca z zeszłego roku). Wyprzedził tym samym Krokietkę, która zdobyła punktów 330 i znalazła się na miejscu czwartym rankingu. Bardzo cieszymy się z tych wyników.

Ciastek w między czasie wszedł do klasy szczeniąt i już zdążył zdobyć w tym roku tytuł Puppy Championa. A od marca będziemy walczyć o tytuł Młodzieżowego Championa Polski. Raniu natomiast całkiem niedługo, bo w kwietniu, będzie mógł zakończyć dorosły Championat Polski. Krokietka o ten tytuł będzie mogła powalczyć dopiero od końca maja (regulaminowo od pierwszego, do ostatniego wniosku musi minąć pół roku i jeden dzień), ale pewnie zajmie nam to ciut dłużej, bo mamy na wiosnę związane z nią plany hodowlane. Już pod koniec marca, na wystawie organizowanej w Pruszkowie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród, a my na pewno pojawimy się tam z naszymi psami i podzielimy się wieściami na naszym blogu.