charcik włoski hodowla

Yoko reproduktorem

Opublikowane 10 sierpnia 2020

Wczoraj chartbeat Yokohama Parada – piesek, którego dzielimy na współwłasność z przyjaciółmi ze Szczecina pozytywnie przeszedł przegląd hodowlany i uzyskał status reproduktora.

Yoko to cudowny charcik włoski, niewielkich rozmiarów samiec o bardzo dobrych proporcjach, bardzo ładnej głowie oraz doskonałej linii górnej i lekkim ruchu. Wyróżnia go również wrażliwy i delikatny charakter.

Yoko miał okazję pokazać się na jednej wystawie CACIB Kielce, gdzie wygrał klasę szczeniąt, niestety pandemia uniemożliwiła dalsze wystawianie go. Jak wszystko wróci do normy, na pewno wróci na ringi.

Yoko ma w swoim rodowodzie biegające charciki włoskie – Fifi, która świetnie sobie radzi na torze, dziadek to Torowy Zwycięzca Świata, a babcia to wielokrotna rekordzistka czeskich torów. Ojciec Yoko to również niewielkich rozmiarów samiec, o doskonałych proporcjach, cudownym wyrazie i świetnym charakterze.

Równocześnie Yoko przeszedł badania serca, które wypadły wzorowo. Na UC Davis wysłane zostało również jego DNA w kierunku PRA, FEH i PCAG – wszystko w normie.

Jego siostra miotowa chartbeat Yoghurt Bonnie Berry tego samego dnia również pozytywnie przeszła przegląd hodowlany uzyskując status suki hodowlanej i już nie możemy się doczekać jej pierwszego miotu charcików włoskich.

*