Zdrowe serducha i oczy naszych szczeniąt

W trakcie ostatnich dwóch tygodni byliśmy z naszymi maluchami z miotów W-2 i Y-2 na badaniu serca i oczu. Oprócz dłuższego wyjazdu samochodem, co już samo w sobie jest dla socjalizacji szczeniąt wartością, potwierdziliśmy, że na ten moment dzieciaki mają zdrowe serduszka i oczy i nie mają żadnych wad wrodzonych. To wspaniała, bardzo radosna informacja – ważna przede wszystkim dla przyszłych opiekunów szczeniąt.

Zachowanie szczeniąt na obu badaniach było wzorowe. Maluszki były wesołe i ciekawskie – bardzo zainteresowane tym, co się dzieje, a przy tym zachowywały się spokojne, niczego się nie bały i nie panikowały (a były to naprawdę długo trwające badania). Ich otwartość w stosunku do nowych, nieznanych osób i sytuacji jest nadzwyczajna i oznacza, że nie będą to lękliwe, czy wycofane pieski. W nowych, nieznanych szczeniętom miejscach najłatwiej zaobserwować ich zachowanie i nastawienie do otaczającego świata. Do tej pory zresztą obie mamusie tych miotów dawały nam mądre, towarzyskie szczenięta o zrównoważonych charakterach.

Tymi badaniami zakończyliśmy przygotowanie tych dwóch miotów do opuszczenia gniazda. Wyprawki skompletowane, dokumenty przyszykowane – przed maluchami jeszcze drugie szczepienie przeciwko chorobom zakaźnym i będą gotowe na swoją nową, wielką przygodę w nowych domach ♥︎